logo

Yarışma Afişi

Danışmanlarımız PDF Yazdır e-Posta
Makale İçeriği
Danışmanlarımız
Sayfa 2
Sayfa 3
Tüm Sayfalar

alt

 

 

ELİF ÇOLAK


1973 yılında Sakarya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini aynı ilde, lisans eğitimini Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı. Mezuniyetinin ardından İstanbul’da 1 yıl reklam daha sonra sigorta sektöründe çalıştı. 9 yıl süren sigortacılık hayatı boyunca hayat, sağlık, emeklilik ve elementer sigorta ürünlerinin kurumsal satış ve pazarlamasının yanı sıra pazarlama ekibinin yönetimi, satış kanalının eğitimi aşamalarında ve farklı projelerde görev aldı. Sigorta sektöründe yer aldığı son proje olan ve Koçbank için geliştirilen Yes Koçbank Projesi’nin hazırlığı ve yürütülmesinin her aşamasında aktif rol aldı.    

Çocukluğundan beri toplumun gelişmesi, toplu yaşamın iyileştirilmesi üzerine düşündü, yaptığı işlerin toplum yararına olmasına dikkat etti. Annelik deneyimi ile birlikte, ‘’bireysel gelişimin toplumsal gelişimdeki yeri ve katkısı’’na olan ilgisi arttı ve kariyerini bu doğrultuda yönlendirme kararıyla sigorta sektöründen ayrıldı. Çalışma hayatı boyunca aldığı mesleki eğitimlere paralel Etkili İletişim, Bitkilerle Sağlıklı Yaşam gibi kişisel gelişim eğitimlerine, çeşitli seminerlere ve atölye çalışmalarına katılarak insanın bireysel gelişim yolculuğunu eğitimler ve yaşam deneyimleri yoluyla algıladı.

2004 yılında kurumsal çalışma hayatından kendi isteğiyle ayrıldıktan sonra; reiki eğitimlerini tamamlayarak 2006 yılında Reiki Eğitmeni oldu. 2007 yılında The Coaching Institute- Fa Coach Academy’den Koçluk eğitimi alarak Yaşam Koçu ve 2008 yılında NBCC (National Board of Certified Counselors – Ulusal Onaylanmış Psikolojik Danışmanlar Kurulu) nin bir alt kurumu CCE (Center for Credentialing & Education Inc. – Yeterliliği Belgelendirme ve Eğitim Merkezi) ile Bahçeşehir Üniversitesi BÜKAM tarafından geliştirilerek hazırlanmış olan GCDF (Kariyer Geliştirme Danışmanı)  programından mezun olarak Kariyer Geliştirme Danışmanı oldu.

Aynı yıl  ‘’Arketip Kariyer’’ markasını yaratarak bireysel ve kurumsal kariyer danışmanlığı ve koçluk hizmetleri vermeye başladı. Mesleki eğitimine Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Halk(Yetişkin) Eğitimi Yüksek Lisans Programında devam etmekte, Arketip Kariyer’deki görevleri yanısıra, Boyner&PERYÖN&UNFPA tarafından ortak yürütülen sosyal sorumluluk projesi Nar Tanelerinde Mentör Koordinatörü olarak hizmet vermektedir. 

Kipder Kariyer Planlama ve İş Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Elif Çolak, Türk Fütüristler Derneği, Tema, Çekül ve Gesid üyesidir. 

Kullanıcı İşlemleriİçerik Tıklama Görünümü : 140676
  • blogger
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • linkedin
  • Twitter

arketip-twitter

arketip-facebook


© 2010-2011 Arketip Kariyer