logo

Yarışma Afişi

Danışmanlarımız PDF Yazdır e-Posta
Makale İçeriği
Danışmanlarımız
Sayfa 2
Sayfa 3
Tüm Sayfalar

alt

 

 

ELİF ÇOLAK


1973 yılında Sakarya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini aynı ilde, lisans eğitimini Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı. Mezuniyetinin ardından İstanbul’da 1 yıl reklam daha sonra sigorta sektöründe çalıştı. 9 yıl süren sigortacılık hayatı boyunca hayat, sağlık, emeklilik ve elementer sigorta ürünlerinin kurumsal satış ve pazarlamasının yanı sıra pazarlama ekibinin yönetimi, satış kanalının eğitimi aşamalarında ve farklı projelerde görev aldı. Sigorta sektöründe yer aldığı son proje olan ve Koçbank için geliştirilen Yes Koçbank Projesi’nin hazırlığı ve yürütülmesinin her aşamasında aktif rol aldı.    

Çocukluğundan beri toplumun gelişmesi, toplu yaşamın iyileştirilmesi üzerine düşündü, yaptığı işlerin toplum yararına olmasına dikkat etti. Annelik deneyimi ile birlikte, ‘’bireysel gelişimin toplumsal gelişimdeki yeri ve katkısı’’na olan ilgisi arttı ve kariyerini bu doğrultuda yönlendirme kararıyla sigorta sektöründen ayrıldı. Çalışma hayatı boyunca aldığı mesleki eğitimlere paralel Etkili İletişim, Bitkilerle Sağlıklı Yaşam gibi kişisel gelişim eğitimlerine, çeşitli seminerlere ve atölye çalışmalarına katılarak insanın bireysel gelişim yolculuğunu eğitimler ve yaşam deneyimleri yoluyla algıladı.

2004 yılında kurumsal çalışma hayatından kendi isteğiyle ayrıldıktan sonra; reiki eğitimlerini tamamlayarak 2006 yılında Reiki Eğitmeni oldu. 2007 yılında The Coaching Institute- Fa Coach Academy’den Koçluk eğitimi alarak Yaşam Koçu ve 2008 yılında NBCC (National Board of Certified Counselors – Ulusal Onaylanmış Psikolojik Danışmanlar Kurulu) nin bir alt kurumu CCE (Center for Credentialing & Education Inc. – Yeterliliği Belgelendirme ve Eğitim Merkezi) ile Bahçeşehir Üniversitesi BÜKAM tarafından geliştirilerek hazırlanmış olan GCDF (Kariyer Geliştirme Danışmanı)  programından mezun olarak Kariyer Geliştirme Danışmanı oldu.

Aynı yıl  ‘’Arketip Kariyer’’ markasını yaratarak bireysel ve kurumsal kariyer danışmanlığı ve koçluk hizmetleri vermeye başladı. Mesleki eğitimine Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Halk(Yetişkin) Eğitimi Yüksek Lisans Programında devam etmekte, Arketip Kariyer’deki görevleri yanısıra, Boyner&PERYÖN&UNFPA tarafından ortak yürütülen sosyal sorumluluk projesi Nar Tanelerinde Mentör Koordinatörü olarak hizmet vermektedir. 

Kipder Kariyer Planlama ve İş Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Elif Çolak, Türk Fütüristler Derneği, Tema, Çekül ve Gesid üyesidir.


 

alt

HÜLYA EROĞLU

Uzman Psikolojik Danışman Hülya EROĞLU 1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini 2001 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde, Yüksek lisansını 2005 yılında Gazi Eğitim Enstitüsünde Stres, Kaygı ve Başa Çıkma Stratejileri üzerine yine aynı bölümde tamamlamıştır.

2001 yılından bu yana psikolojik danışmanlık yapmakta; aynı zamanda özel okul ve dershanelerde öğrencilere hızlı okuma ve hafıza teknikleri eğitimleri vermektedir. Yetişkin gruplarında da anlayarak hızlı okuma eğitimlerine de katılmaktadır. Okullarda duygusal zekâ çalışmaları, sosyal beceri eğitimi grupları, OKS ve ÖSS’ye hazırlanan öğrencilere yönelik motivasyon çalışmaları ve sınav kaygısı grupları yürütmektedir.

Anlayarak hızlı okuma, hafıza eğitimi, BEP (Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı), TKT (Temel Kabiliyet Testi 7–11), Psikososyal Okul Projesi, Okullarda Rastlanan Ruhsal Bozuklukları Tanıma ve Gözlemleme, Öğrenmeyi Öğrenme, Çocuklarda Öfke ve Saldırganlıkla Başa Çıkma Yolları, İntiharı Önleme, Davranış Değiştirme Yöntemleri ve Öfke Yönetimi ve ÖSS Tercih Danışmanlığı alanlarında da eğitimler almıştır.

DEHB-DER (Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ve özel öğrenme güçlüğü derneği), TÜRK-PDR-DER (Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği), ÇARE-DER (Çocuk Akıl Sağlığı ve Rehberliği Derneği) ve Yeşilay Derneği üyesidir.


Yusuf Eraslan

YUSUF ERASLAN

Uzm. Psikolojik Danışman 

1995 K.T.Ü. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Bölümü, 2009 Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Geliştirme Danışmanlığı Bölümünü ve 2010 Maltepe Üniversitesi, Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisan Bölümünü bitirdi. Self-Hipnoz (Oto-Telkin), Yoga (Acharya Hiranmayananda Avadhuta), Meditasyon-Gevşeme ve Nefes Kullanım Teknikleri, Toplam Kalite Yönetimi, Danışmanlık Becerileri gibi konularda eğitimler alarak, aile ve öğrencilerinin başarısı için gereken tüm edinimlere ulaşmayı ilke edindi.

On yedi yıllık uzmanlık hayatında devlet ve özel kurumlarda Psikolojik Danışman ve yönetici departmanlarında görev alan Eraslan, halen eğitimlerine ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. Bir dönem Markiz dergisinin Psikoloji köşesini yazan Eraslan’ın yazıları halen Terapi ve Avaz dergilerinde yayınlanmaktadır. Zaman zaman Radyo ve Televizyon programlarına konuk olarak çıkan Eraslan’ın başlıca uzmanlık alanları;

 

Ergen, Öğrenci Danışmanlığı,

Aile Danışmanlığı,

Okul, Eğitim Danışmanlığı,

Kariyer ve Meslek Danışmanlığı,

Sınav Danışmanlığı,

Tercih Danışmanlığı,
Öğrenci Koçluğu,

Ders Başarısı, Motivasyon.

Vermiş olduğu eğitimlerden başlıklar:

Öğrenciler için:

 • Öğrenmeyi öğrenme
 • Hızlı okuma ve algılama
 • Hedeflere ulaşmanın yolları
 • Doğru tercihin anahtarı
 • Oto telkin ile öğrenme
 • Sınav stresine son!

Veliler için:

 • Her şey çocuğum için

Şirketler için:

 • Söz söyleme sanatı
 • Modern iletişim teknikleri ve beden dili
 • Liderlik
 

Kullanıcı İşlemleriİçerik Tıklama Görünümü : 140681
 • blogger
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • linkedin
 • Twitter

arketip-twitter

arketip-facebook


© 2010-2011 Arketip Kariyer